IS200VAICH1DAB | General Electric Mark V Analog Input/Output Board
- Regular price
- Sale price
- Regular price
Couldn't load pickup availability
Product Description P/N: IS200VAICH1DAB
Description
Technical Specifications
| Condition | New / Never Used Surplus |
| Product Name | IS200VAICH1DAB |
| Product Type | Analog Input / Output Board |
| Manufacturer | General Electric |
| Series / Application | Mark V System (TMR or Simplex) |
| Analog Inputs | Up to 20 |
| Input Range | ±1 mA or 4–20 mA |
| Analog Outputs | 4 Total |
| Output Range | 2 outputs configurable to 0–200 mA or 4–20 mA; remaining outputs 4–20 mA |
| System Configuration | TMR (Triple Modular Redundant) or Simplex |
| Mounting Platform | VME Rack |
Information About IS200VAICH1DAB
Key Features
- Flexible Output Configuration: Provides configurable high-current and standard 4–20 mA outputs.
Description
Technical Specifications
| Analog Inputs | Up to 20 |
| Analog Outputs | 4 Total |
Key Features